26

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Masz Lanosa?! Super bo mam ważne pytanie. Jakie pokazuje ci czasy wtrysków benzynowych? Jakie są standardowe dla lanosa na wolnych obrotach???
Odpowiedz mozliwie najszybciej.
Dzięki![/quote]

czas wtrysku BP w lanosie to 2.0ms (ciepły silnik bez obciazenia) , słuchaj ale najważniejsze jest to żeby czas wtrysku BP!  nie zmieniał  się jak przełączysz na gaz  mam nadzieje wiesz o co chodzi  smile Chodzi o to ze jak przełączysz na gaz i zauważysz ze ecu bp zacznie wydluzac czas wtrysku BP na gazie to masz ubogo a ,jeżeli zacznie skracać się czas wtrysku BP na gazie to znaczy ze masz za bogato na gazie. Wo gule najlepiej jest ustawić instalacje po czasach wtrysku w całym zakresie , chociaż przy tej pogodzie może to być trudne.

27

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

barbados napisał/a:

Tak - wiem o co chodzi z różnicą czasów wtrysku.
Problem w tym że mi na wolnych na rozgrzanym pokazuje ok 4-4,50 ms i to jest dziwne.

1. Jak  masz w sterowniku ustawione - sekwencja czy półsekwencja?
2. Jaki masz sterownik?

W lanosie jest polsekwencja ,ale ja mam staga 4 (możliwość zmiany sterowania) i ustawione na sekwencje . Ja bym zrobił tak zresetował ECU BP i pojeździł z trochę na bp , może bp się rozjechało??

28

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

jeśli te 4 ms to czasy benzyny - problem tkwi w regulacji - jest ekstremalnie ubogo.

29

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

:shock: być może verona ma uruchomioną opcję "rozdzielania full grupy" realizowaną w ten sposób, że po jej aktywacji widziany jest czas dwóch kolejnych, zsumowanych ze sobą wtrysków benzyny. Ale to tylko domysł, verony za bardzo nie znam.

30

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

a ta opcja "rodzaj wrtysku: 2,1" - ki diabeł?? Może tu jest zaznaczone sumowanie?