51

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

barbados napisał/a:

A może dać sobie spokój z IV generacją i założyć II?
Jak w II wygląda zużycie gazu w stosunku do IV?
Mi Lanos na IV palił jakieś 8-9 LPG.


Weźże się w garść, przestań pisać dyrdymały, załóż porządną instajację IV generacji i zapomnij o problemach. Z całym szacunkiem, ale od kiedy istnieje ten wątek, zagazowałem już kilka lanosów i wszystkie chodzą wyśmienicie - więc odnoszę wrażenie, że marnujesz czas swój i wszystkich, którzy w tym wątku piszą.

Moderator, możeby go tak zamknąć?

52

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

barbados napisał/a:

Może szanowny kolega podpowie, jakie parametry dobiera w lanosie 1.6, 16v:
Jaki reduktor?
Jakie ciśnienie?
Jaka wielkość dysz?
Skąd bierzesz sygnał RPM  - z cewki czy z licznika?
Jakieś inne haczyki w lanosie (na co zwrócić uwagę)

No i co masz na myśli "dobra instalacja"?

Wczoraj okazało się że przejściówka z wtyczek Valteka na wtyczkę wtrysków Matrix miała inaczej podłączone przewody. Pozamieniałem tak jak być powinno. Jak zrobię kalibrację pełną to zobaczymy, ale coś mi mówi że nie koniecznie będzie dobrze.


Przypomnę raz jeszcze że problemy zaczęły się po zmianie uszczelki pod głowicą. Wtedy też się nieco ochłodziło. Słyszałem że lanos ma słabą instalację elektryczną. Nie wiem więc czy może podczas tamtego zabiegu coś nie zostało naruszone i przyczyna leżeć może gdzie indziej - i dlatego trudno to wyregulować.


Wszystkiego tutaj nie wyzdradzę - nie mam interesu w podawaniu gotowych przepisów na zagazowanie danego auta. Więc reduktor - jakby powiedzieli Anglicy z Rolls Royce"a - odpowiedni, dysze i ciśnienie - takoż.
Sygnał obrotów - z cewki bierzemy.