1

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Re: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulac

barbados napisał/a:

Sprawa dotyczy autka jak w temacie - Lanos 1.6 16V
Instalacja gazowa - komputer Verona http://www.techgas.pl/ (link usunięty)
Wtryskiwacze Valtec 2 omowe (siwe)

Mam pytanie odnośnie regulacji. Przełączanie na gaz u mnie ustawione jest na 40C (na reduktorze). Jak przestawię na 30C to auto dławi się, nawet gaśnie. Czy to normalna temperatura dla sekwencji? Wiąże się to ze sporym zużyciem benzyny.
Gdy samochód jest rozgrzany autko sprawuje się dobrze - nie czuć spadku mocy czy coś...

Co mogę jeszcze poprawić by wcześniej przełączał się na gaz?


Nie na tych wtryskiwaczach. Są za wolne i na zimnym gazie,kiedy komputer LPG skraca czasy wtrysku - po prostu się auto zadławia.

2

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Polecam matrix HD344.

3

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Jeśli, tak jak napisał @Sebastian listwa jest do wymiany, to zazwyczaj dysze są w komplecie.

4

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

barbados napisał/a:

Ktoś mi mówił że może to być też problem wielkości dysz...?
Wolałbym jednak bez dodatkowych kosztów rozwiązać ten problem. Czy wymiana wtrysków to jedyna możliwość?


Tak.

5

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

barbados napisał/a:

Ktoś mi mówił że może to być też problem wielkości dysz...?
Wolałbym jednak bez dodatkowych kosztów rozwiązać ten problem. Czy wymiana wtrysków to jedyna możliwość?

Lanos jest jednak wymagający co do wtryskiwaczy tak jak pisal Sebastian , i niestety muszę potwierdzić ten fakt. Posiadam 1.5 16v -( stag 4, matrix hd344 , kme silver) przerabiałem rożne  warianty wtryskiwaczy i dopiero na Matrixie lanos zaczął jechać tak jak trzeba wszystkie bolączki  po przełączeniu na gaz na zimnym silniku zostały rozwiązane itp. rzeczy jak mulenie na BP. Duzo zależy też od sterownika gazu jak sobie radzi z korektami po temp. gazu. Tak to wygląda jeżeli chodzi o lanosa:)

6

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Jeszcze nie słyszałem o takim rozwiązaniu, żeby je zalutować  :shock:
W każdym lepszym sklepie możesz z pewnością dokupić same dysze i odpowiednio je porozwiercać.

7

Odp: Lanos 1999, 1.6 16V Probelm z instalacją Verona, regulacja

Ciśnienie - gdy silnik pracuje na wolnych - jest jakieś 1,4 - 1,5.
O ile rozumiemi dobrze to mechanicznie na reduktorze się to zmienia?[/quote]

Nie wiem jaki posiadasz reduktor? Ale zmniejsz cisnienie na 1.0 kluczem imbusowym sie zmniejsza w reduktorze i zobacz co ci wyjdzie.  W formie podpowiedzi powiem ci ze  ja mam w lanosie 1.5 16 V dysze w matrixach 1.9 i cisnienie 1.0. Pamiętaj ze lanosidlo po samej autokalibracji nie będzie jeździło oki , trzeba ustawić jeszcze w czasie jazdy.