Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8,5 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Hybryda z LPG - zasięg


Hybryda z LPG. Czy to ma sens?


Hybryda - łatwa adaptacja na LPG

Czwartek 2020-02-13

Jaką instalację LPG wybrać?

Citroën Berlingo (2011), 1.6 16V 98 KM

Uwagi pytającego:

Witam Proszę o informację czy Citroen Berlingo II rocznik 2011. Silnik 1.6 16V 98 KM będzie dobrze działał z instalacją LPG. Z tego co wiem jest wersja silnika VTi i zwykła. Zamierzam dzisiaj zakupić takie auto i zamontować instalację LPG. Niestety właściciel nie wie jakie auto ma silnik. Podał mi nr VIN VF77J5FK0AJ883499. Chciałbym mieć pewność ze instalacja będzie działać dobrze pod jednym jak i drugim silnikiem.

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Nie jestem w stanie sprawdzić auta po nr VIN. Taką bazą z precyzyjnymi informacjami dysponują serwisy Citroena, więc najlepiej odwiedzić najbliższy z nich. Można też udać się do najbliższego warsztatu LPG, by ocenić możliwość montażu instalacji LPG w tym samochodzie. Można w tym celu skorzystać z naszej Wyszukiwarki warsztatów LPG.

Pewność co do tego co znajduje się w danym aucie uzyskuje się dopiero się po jego obejrzeniu. Więc jak sam Pan chyba rozumie na odległość nie jestem w stanie ze stuprocentową pewnością ocenić z czym mamy do czynienia w tym samochodzie. Natomiast z dokumentacji, do której mam dostęp wynika, że wszystkie silniki 1.6 stosowane w Citroenie Berlingo tej generacji dobrze sprawują się na LPG i można w nich zastosować jedną z wielu oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub system V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Czwartek 2020-02-13