Pytanie
Witam. Chciałbym zakupić Audi S3 (1999r.), z zamiarem założenia gazu. Czy jest możliwe bezproblemowe użytkowanie instalacji w tym aucie? oraz jaka moc lepiej poradziłaby sobie z instalacją (210 czy 225KM)? a może któraś z nich nie toleruje gazu? Na co zwrócić uwagę podczas instalacji / doboru jej??? Dziękuję.
Piotr Złoty
Redaktor gazeo.plZ mojego doświadczenia wynika, że instalacje gazowe (IV generacji - sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej) spisują się bezproblemowo w silnikach, gdzie moc z jednego cylindra nie przekracza 50 KM. Zatem przy silnikach 4 cylindrowych 210 KM lub 225 KM, mogą występować problemy z utrzymaniem prawidłowego składu mieszanki w pełnym zakresie prędkości obrotowej. W wysilonych silnikach, w pewnych zakresach pracy (pełna moc, nagłe przyspieszenia, max prędkość), instalacja gazowa (IV generacji) może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego składu, co może prowadzić do pracy silnika na ubogiej mieszance. W konsekwencji może doprowadzić to do uszkodzenia silnika.
Istnieją systemy V generacji (sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie ciekłej - np. holenderskie Vialle), które nie stwarzają takich ograniczeń, ale dostępne są one do wybranych modeli. Jeśli jest Pan zainteresowany takim systemem proszę sprawdzić jego dostepność w firmie LTA Polonia Kielce - dane adresowe dostępne są w naszej bazie.
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl