Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Montaż Instalacji LPG


Eksploatacja Instalacji LPG


Jaką instalację LPG wybrać?

Czwartek 2019-03-07

Jaką instalację LPG wybrać?

Honda Pilot (2012), 3.5 i (250KM)

Uwagi pytającego:

Witam, posiadam Honde Pilot z 2012 i zastanawiam się nad instalacją gazową, jak była by najbardziej odpowiednia. Czy silnik V6 dobrze współpracuje z LPG? Jakie problemy mogą się pojawić po założeniu instalacji. Jak często trzeba regulowac zawory? Czy wyższe spalanie gazu nie uszkodzi silnika? Pozdrawiam

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor GAZEO.pl

Samochód Honda Pilot (2012) z silnikiem 3.5 i (250KM) może być bez problemu zaadaptowany do zasilania LPG z wykorzystaniem jednej z wielu oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Silniki Hondy bardzo dobrze spisują się na LPG tylko trzeba pamiętać o konieczności zastosowania lubryfikacji lub innej metody dodatkowej ochrony zaworów (dotrysk benzyny lub dodatki do paliwa - LPG i benzyny).

Silnik ten ma regulowane ręcznie luzy zaworowe, które na gazie należy kontrolować i ewentualnie korygować co około 15-20 tys. km.

Wyższe zużycie gazu nie uszkodzi silnika. Wynika ono tylko i wyłącznie z nieco innych własności LPG jako paliwa silnikowego (mniejsza wartość opałowa niż benzyny - objętościowo).

Jeśli chodzi o dobór instalacji to zachowujemy bezstronność i nie polecamy konkretnych instalacji. Dobór instalacji to rola warsztatu. Natomiast na pewno w ofercie każdego z producentów i importerów instalacji znajdzie się zestaw montażowy do tego silnika.

Oprócz ceny instalacji, która jak wiadomo często determinuje nasze wybory proszę także zwrócić uwagę na warunki gwarancji i dostępność serwisu.

Piątek 2019-03-08