Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8,3 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Wtryskiwacze LPG STAG AC W02


Reduktory STAG - webinarium


Wryskiwacz gazu STAG AC W03

Czwartek 2019-07-04

Jaką instalację LPG wybrać?

Kia Sportage (2019), 1.6 TGDI (177 KM) automat

Uwagi pytającego:

Dzień dobry, Interesuje mnie alternatywa do instalacji Prins 6 generacji (mam ją w Hyundai Tucson 1.6 GDI 2017 r.) i koszty alternatywnych instalacji i koszty serwisowania. Dziękuję

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Marcin Dziewiątkowski

Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Rozwoju AC S.A.
Niestety, na chwilę obecną nie posiadamy systemu autogaz do wskazanego przez pana pojazdu. Pracujemy nad rozwiązaniem, które sprawdziłoby się w autach obecnie problematycznych pod katem autogazu.
Czwartek 2019-07-04

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Dzień dobry,

Zastosowany w samochodzie Kia Sportage (2019) silnik 1.6 TGDI (177 KM) to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny, która, jak Pan pewnie wie, wymaga zastosowania instalacji dedykowanej.

Alternatywą dla instalacji Prins Direct LiquiMax, która jest dostępna do tego auta z tym silnikiem, są instalacje dotryskowe. Dawkują one LPG w fazie gazowej do kanałów dolotowych i sterują wtryskiwaczami benzynowymi realizując dotrysk benzyny zabezpieczający je przed uszkodzeniem.

Z informacji jakie podają producenci i importerzy instalacji gazowych wynika, że taki system oferuje firma Elpigaz (kod silnika G4FJ). Ten kod silnika ma opracowany także firma AC S.A. w Hyundaiu Tucson (instalacja STAG 400 DPI).

Koszty montażu i późniejszej obsługi są bardzo zróżnicowane na terenie kraju i silnie związane z regionem, w którym działa warsztat montujący. Proszę zatem o nie pytać w warsztatach zajmujących się tymi markami instalacji. Kontakty do nich można znaleźć w Wyszukiwarce warsztatów gazeo.pl, w której może Pan odfiltrować firmy zajmujące się konkretnymi markami instalacji czy też rejon, w którym zamierza Pan montować instalację.

Można także zamówić wycenę instalacji LPG, korzystając ze strony https://wycenainstalacjilpg.gazeo.pl/#start.

Piątek 2019-07-12

Do tego samochodu pasują instalacje: