Uwagi pytającego:
Odpowiedź, że można zastosować instalacje IV lub V generacji mnie nie satysfakcjonuje. Na instalację planuję wydać około 3000-4000 PLN. Mój mechanik od LPG proponuje BRC, lecz ja nie wiem nawet czy IV generacji czy V ani nie wiem dokładnie co powinienem otrzymać i jak to sprawdzić. Proszę o zestawienie części do IV i V generacji bym mógł nawiązać jakąkolwiek rozmowę z mechanikiem. Jest to moja 3 instalacja i chciałbym uniknąć błędu (dziwna oszczędność ze strony mechanika), która w sposób negatywny wpłynie na dalszą eksploatację.
Piotr Złoty
Redaktor gazeo.plInstalacja BRC to dobra propozycja do zasilania LPG tego silnika. Firma BRC nie oferuje instalacji V generacji do silników z pośrednim wtryskiem benzyny, zatem jest to z pewnością instalacja IV generacji. Myślę, że może to być system Sequent 24.11 lub Sequent Alba. Niektóre warsztaty oferują już także systemy Sequent 32.
Różnią się one szczegółami, które z punktu widzenia użytkownika nie są zbyt istotne. Z pewnością jednak należy zwrócić uwagę na wtryskiwacze, ponieważ zdarzają się warsztaty, które montują instalacje BRC wyposażone w inne, tańsze wtryskiwacze. Dzięki temu mogą zaoferować system BRC w niższej cenie. Wtryskiwacze BRC mają dobrą opinię i warto, aby znalazły się w proponowanej kompletacji instalacji LPG. Jest to jeden z ważniejszych elementów systemu gazowego.
Zasadniczymi elementami każdej instalacji gazowej IV generacji są:
Są to elementy niezbędne do tego, aby silnik mógł być zasilany LPG.
Oprócz instalacji trzeba dokonać wyboru zbiornika LPG. W skład jego osprzętu wchodzi wielozawór i zawór tankowania LPG.
W przypadku oplowskiego silnika 1.6 (115 KM), niezbędnym wyposażeniem instalacji LPG jest zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych, który zabezpiecza układ zaworowy i głowicę silnika. Nie zmienia to faktu, że luzy zaworowe w tej jednostce napędowej należy okresowo sprawdzać i ewentualnie regulować. Jest to bardzo ważna czynność obsługowa silnika, szczególnie w kontekście zasilania LPG.
Jeśli chodzi o systemy V generacji to na rynku oferowana jest tylko jedna instalacja - LiquidSI, holenderskiej firmy Vialle. Jest to jednak instalacja, której koszty przekraczająca kwotę 4 tys. zł (około 6 tys. zł). Jednak jej zastosowanie nie wymaga stosowania układu lubryfiakcji.
W celu poznania podstawowych zagadnień związanych z instalacjami gazowymi polecam obejrzenie także innych filmów w dziale LPG - to proste.
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl