Uwagi pytającego:
Witam serdecznie, Bardzo dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi. Tym razem moje zapytanie o instalacje LPG kieruje pod markę OPEL. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Piotr Złoty
Redaktor gazeo.plSilniki 2.0 turbo (200 KM) i 1.8 (140 KM) mogą być z powodzeniem dostosowane do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).
W silniku 1.8, w przypadku zastosowania instalacji IV generacji, należy zamontować układ lubryfikacji gniazd zaworowych. System V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.
Dodatkowo w silniku 1.8 należy okresowo (co około 30 tys. km) kontrolować wartości luzów zaworowych, niezależnie od zastosowanego gazowego układu zasilania.
Silnik 2.2 direct (150 KM) to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny. W takich silnikach stosuje się instalacje dedykowane (specjalnie do nich opracowane). Według mojej wiedzy żaden z producentów instalacji gazowych nie opracował tej jednostki napędowej pod kątem zasilania LPG.
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl