Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 9,2 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Dlaczego montujemy LPG?


Gdzie najlepiej zamontować wlew gazu


Kupno nowego auta z LPG

Środa 2021-03-31

Jaką instalację LPG wybrać?

Renault Mégane (2011), Grandtour 1.6 16V 110 KM (81 kW)

Uwagi pytającego:

Zaproponowano mi dwie instalacje, jedna firmy Lovato druga STAG. Która będzie lepsza do mojego auta? Z jakimi podzespołami i dlaczego?

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Tomasz Krawiec

Technik Landi Renzo Polska
Renault Mégane 2011 r., Grandtour 1.6 16V 110 KM (81 kW) Jednostka napędowa tego samochodu to dość prosta konstrukcja nie stwarzająca żadnych problemów warsztatom montującym instalacje LPG, jak to się mówi w żargonie warsztatowym - pojedzie na wszystkim pod warunkiem że będzie to sekwencja.
Ja ze swoje strony zachęcam do wybrania Lovato, to dość popularna i ceniona przez wiele warsztatów instalacja, między innymi za prostotę regulacji i spory wachlarz przydatnych funkcji, oparta o takie komponenty jak:
- Sterownik Lovato Smart EXR
- Wtryskiwacze KP
- Reduktor RGJ 3.2
Na wyżej wymienione podzespoły udzielana jest dwuletnia gwarancja z limitem przebiegu 100tys/km.
Poniżej dołączam linki z listą warsztatów w których można dokonać montażu wyżej wymienionej instalacji LPG.
http://landirenzo.pl/warsztaty/
http://www.landi.pl/gas-specialist.html
Środa 2021-03-31

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Samochód Renault Mégane (2011), Grandtour z silnikiem 1.6 16V 110 KM (81 kW) nie wymaga żadnych bardzo wyszukanych (drogich) komponentów w gazowym układzie zasilania. Zadowoli się każdym oferowanym na rynku uniwersalnym zestawem montażowym instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej).

Wymienione instalacje (Lovato i STAG) nie różnią się niczym szczególnym z punktu widzenia użytkownika i nie ma potrzeby analizowania ich parametrów ponieważ ta wiedza i tak nie ma wpływu na to jak silnik w Pana aucie będzie pracował na LPG. To zadanie dla warsztatu by dobrze dobrać system LPG. A akurat ten silnik jest to stosunkowo prosty do adaptacji. Z pańskiego punktu widzenia warto rozważyć warunki gwarancji (czy jest ogólnopolska?) i dostępność serwisu.

Rozumiem Pana wątpliwości, ponieważ sam często mam takie rozterki w innych dziedzinach ale czasami po prostu trzeba zaufać fachowcom. Oczywiście należy kierować się opiniami jakie ma warsztat i jego renomą. Na pewno nie ceną, bo ta z reguły nie jest wyznacznikiem jakości (tanio nie oznacza dobrze - z czegoś ta cena musi wynikać).

Można skorzystać z opinii w Rankingu warsztatów gazeo.pl. https://gazeo.pl/Warsztaty-LPG-CNG.html

Wycenę oraz kompletację instalacji gazowej do samochodu zawsze proponuje warsztat montujący. Najwygodniej o nią zapytać za pośrednictwem strony Wycena instalacji LPG gazeo.pl.

Środa 2021-04-07