Piotr Złoty
Redaktor gazeo.plWszystkie wymienione w zestawieniu samochody mają silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny, wymagające dedykowanej instalacji gazowej. Dwa pierwsze były już opisane w dziale Praktyk radzi. Oto link.
Który samochód wybrać do LPG? Skoda Superb (2011):2.0 TSI 200 KM (147 kW), 1.8 TSI 160 KM (118 kW)?
Według informacji, do których mam dostęp do silnika Peugeota 1.6 THP (156 KM) instalację LPG oferuje Landi Renzo, Lovato i Prins. Są to systemy bazujące na IV generacji instalacji gazowych (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny), co oznacza, że silnik w trybie pracy na LPG, oprócz paliwa gazowego zużywa niewielką (zależną od charakteru eksploatacji pojazdu) ilość benzyny.
Silnik 2.0 Turbo (220 KM) stosowany w Oplu Insigni został opracowany pod kątem zasilania LPG przez Landi Renzo, Prinsa i STAGa. Landi Renzo i STAG oferują do tego silnika systemy bazujące na IV generacji instalacji gazowych, a Prins system VI generacji, w którym LPG w stanie ciekłym jest podawane wprost do komór spalania przez oryginalne wtryskiwacze benzynowe.
Jednostka napędowa 1.6 Turbo (180 KM) Opla Insigni została opracowana pod kątem zasilania LPG przez Vialle (system VI generacji).
Kliknij na wybranego producenta aby dowiedzieć się więcej!
Do tych samochodów pasują instalacje:
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl