REKLAMA
12.08.2009

Będzie polska prezentacja Mitsubishi i MiEV

Podczas oficjalnej wizyty Prezesa Mitsubishi Motors Corporation, Pana Osamu Masuko, w Polsce, która odbędzie się 1 września bieżącego roku, do Polski zawita także innowacyjny pojazd Mitsubishi i MIEV - pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem elektrycznym, który w lipcu tego roku zadebiutował w Japonii.

REKLAMA
i MiEVMitsubishii MiEV


Prezentując Mitsubishi i-MiEV w Polsce wraz najnowszymi informacjami na temat polityki rozwoju firmy i nowych modeli, Pan Masuko pragnie podkreślić, że firma MMC jest liderem w dziedzinie nowych, „zielonych” technologii.

Nowy pojazd, będący szczytowym osiągnięciem japońskich inżynierów w zakresie konstrukcji pojazdów ekologicznych, pomoże rozwiązać problemy zanieczyszczenia środowiska, globalnego ocieplenia oraz kurczących się zasobów paliw bazujących na ropie naftowej, z którymi boryka się branża motoryzacyjna.

i MiEV jest ukoronowaniem 40-letniego okresu prac nad rozwojem pojazdów elektrycznych przez Mitsubishi Motors. W obecnej i dalszej fazie tego projektu firma będzie kontynuowała ścisłą współpracę z obu sektorami: publicznym i prywatnym w Japonii oraz za granicą w celu rozwoju infrastruktury promującej posiadaczy pojazdów typu EV.

Europejska wersja Mitsubishi i MIEV zadebiutuje pod koniec 2010 roku.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

MMC
źródło: mototarget.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.