Szukaj

« Powrót
×

zadzwoni do Ciebie

Podaj swój numer telefonu

+48          

Podany numer zostanie wykorzystany wyłącznie na potrzeby zamówionej rozmowy telefonicznej. Administratorem danych jest operator portalu gazeo.pl prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Gazeo Paweł Stefanowski oraz warsztat . Podanie danych wskazanych w formularzu jest dobrowolne. Masz prawo dostępu do treści moich danych i ich poprawiania.


FUH WALDGAZ Waldemar Skiba

Borchardta 47 Słupsk (pomorskie)

POKAŻ NUMER TELEFONU

tel.: 59 842 08 60

Warsztat polecany przez:
OPTIMA

Opinie: 0

0,00

Obsługa:
0,00
Jakość usług:
0,00
Stosunek jakości do ceny:
0,00Brak opinii

FUH WALDGAZ Waldemar Skiba

Firma WALDGAZ ze Słupska specjalizuje się w montażu IV generacji instalacji gazowych LPG (autogaz). Należą do niej najnowocześniejsze rozwiązania systemu zasilania auta mieszanką gazów propan-butan czyli LPG.

Czwarta generacja LPG to instalacja wielopunktowa zasilania gazem w fazie lotnej za pośrednictwem elektronicznie sterowanych wtryskiwaczy. Wtrysk sekwencyjny stosowany jest w samochodach wyposażonych w wielopunktowy wtrysk benzyny z katalizatorem i sondą lambda oraz system diagnostyki pokładowej – EOBD lub OBDII. Jest to bardzo nowoczesna konstrukcja, w której wyeliminowane zostały różnice w dynamice i mocy silnika zasilanego gazem i zasilanego benzyną. W układzie tego typu wtryskiwacz gazu działa bardzo podobnie do wtryskiwacza benzyny.

 

Zasada działania instalacji autogaz.

W instalacji gazowej czwartej generacji gaz płynny LPG w celu zmiany w fazę lotną doprowadzany jest do reduktora za pośrednictwem elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gazu do około 1,2 barów i przejściu w fazę lotną gaz trafia do modułu filtrującego. Moduł ten odpowiedzialny jest za dokładne oczyszczenie gazu z cząstek stałych. Wstępne oczyszczanie gazu odbyło się w elektrozaworze. Dodatkowo moduł ten wyposażony jest w czujnik ciśnienia gazu i czujnik temperatury gazu.

Po wyjściu z modułu sterującego pod stałym nadciśnieniem 1,2 barów gaz dostaje się do listwy wtryskowej z osadzonymi wtryskiwaczami, zamontowanymi na dolocie kolektora dolotowego każdego cylindra. Dawkę LPG kontroluje komputer silnika. Oblicza on moment otwarcia wtryskiwacza i czas trwania wtrysku dla każdego cylindra osobno, dzięki czemu do cylindrów trafia odpowiadająca rzeczywistemu zapotrzebowaniu ilość gazu. Z wtryskiwaczy gaz doprowadzany jest w pobliże zaworów dolotowych. Warto podkreślić, że dawka gazu dla każdego cylindra determinowana jest przez kontroler wtrysku benzynowego.

Z tego powodu nie ma konieczności stosowania emulatorów systemu OBD, a parametry pracy silnika są bardzo zbliżone do zasilania benzynowego w całym zakresie obrotowym. Dzięki temu niemal całkowicie wyeliminowana zostaje różnica w osiągach i dynamice silnika po przełączeniu zasilania na gaz. Obsługa systemu odbywa się poprzez centralkę wewnątrz kabiny, która automatycznie przełącza silnik na zasilanie gazem po jego rozgrzaniu . Jest to instalacja bardziej ekonomiczna, bezpieczniejsza i oczywiście droższa od poprzednich generacji instalacji gazowych.

 

Oferta systemów instalacji gazowych autogaz:

  • Instalacja LPG sekwencyjnego wtrysku gazu,

  • Instalacje LPG do samochodów z jednopunktowym wtryskiem paliwa,

  • Instalacje LPG do samochodów gaźnikowych,

  • Instalacja LPG ciekłego wtrysku gazu,

  • Instalacja LPG sekwencyjnego wtrysku gazu do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa,

  • Instalacja LPG wtrysku gazu do silników Diesla.

 

Specjalizujemy się w montażu następujących marek samochodowych instalacji gazowych LPG:

AC STAG, ACON, AG, AUTRONIC, BEDINI, BIGAS, BRC, BRC 2, ELPIGAZ, EMMEGAS, ESGI 2, KME, KOLTEC, LANDI, LANDIRENZO, LECHO, LOV-ECO, LOVATO, LPGTECH, MAX, OMVL, PRINS, ROMANO, STEFANELLI, TARTARINI, VERSUS, VIALLE, ZAVOLI i wielu innych…

 


Montowane / serwisowane systemy LPG (11):

AC, BRC, Elpigaz, KME, LPGTECH, Landi Renzo, Lovato, OMVL, OPTIMA, Romano, Stefanelli

Godziny pracy


Słupsk (pomorskie) Borchardta 47


Zgłoś nową firmę do bazy

* pola wymagane Dane firmy

Dane kontaktowe

13 + 3 =