Badania paliw są prowadzone w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw, który działa w Polsce na mocy ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1728).
W ramach badań jakości LPG kontroli poddano 482 stacje oferujące to paliwo. Na piętnastu z nich stwierdzono nieprawidłowości. Przekroczenia dotyczyły dwóch parametrów: zawartości siarki i działania korodującego na miedź. Zawartość siarki została przekroczona w 10 przypadkach, a podwyższone działanie korodujące na miedzi stwierdzono w 7 przypadkach. Na dwóch z piętnastu stacji, na których wykryto nieprawidłowości stwierdzono przekroczenie obu tych parametrów jednocześnie.
Oznacza to, że 3,11% z przebadanych w 2015 r. próbek LPG odbiegało od obowiązujących wymagań jakościowych. Niestety to dużo gorszy wynik niż w 2014 r. kiedy tylko 0,69% próbek wykazywało nieprawidłowości.
Lepiej pod względem jakości w 2015 r. wypadła benzyna. Na 736 skontrolowanych stacji tylko w 16 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości (2,17%).
Najwięcej odstępstw od wymagań jakościowych w 2015 r. dotyczyło oleju napędowego. Aż 8,56% badanych próbek wykazywało nieprawidłowości.
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl