Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8,2 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Wtryskiwacze LPG STAG AC W01


Reduktory i wtryskiwacze AC S.A. - webinarium


Wtryskiwacze LPG STAG AC W02

Czwartek 2019-04-11

Jaką instalację LPG wybrać?

Chevrolet Cruze (2012), 1.6 124 KM (91 kW)

Uwagi pytającego:

Dzień dobry, sterowniki jakie są mi proponowane to STAG 4 QBOX Plus lub Europegas Avance 32/4. Będę ogromnie wdzięczny za opinie na temat tych produktów i radę, na który ostatecznie się zdecydować. Z góry dziękuję. Michał Piasecki

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Samochód Chevrolet Cruze (2012) z silnikiem 1.6 124 KM (91 kW) będzie poprawnie pracował na LPG z wykorzystaniem jednej z wielu oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Trzeba pamiętać o konieczności zastosowania dodatkowej ochrony zaworów w tym silniku (lubryfikacja, dotrysk benzyny lub dodatki do paliw - benzyny i LPG).

Dodatkowo silnik ten wymaga okresowej kontroli i ewentualnie regulacji luzów zaworowych (na gazie co około 30 tys. km).

W tym samochodzie zdarzają się problemy ze wskazaniem poziomu benzyny w czasie jazdy na gazie. Tzn. w czasie użytkowania na LPG może obniżać się poziom benzyny, oczywiście tylko na wskaźniku. Aby to zjawisko wyeliminować konieczne jest zastosowanie emulatora poziomu paliwa, a sterownik STAG QBOX ma wbudowane takie urządzenie.

Poza tym szczegółem oba sterowniki będą poprawnie działać w tym silniku, a niuanse jakimi różnią się te urządzenia nie mają znaczenia w codziennym użytkowaniu. Zatem, oprócz kwestii cenowych i wspomnianego wcześniej emulatora, zwrócić także uwagę na warunki gwarancyjne i dostępność serwisu oraz wybrać warsztat, który cieszy się dobrą opinią, ponieważ dobry, a przy okazji estetyczny montaż, z użyciem dobrych materiałów pomocniczych, wykonany przez odpowiednio przeszkolonego i doświadczonego montażystę jest także bardzo ważny.

Piątek 2019-04-12