Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Montaż Instalacji LPG


Eksploatacja Instalacji LPG


Jaką instalację LPG wybrać?

Środa 2010-05-05

Jaką instalację LPG wybrać?

Jaka instalacja będzie optymalna?

Pytanie

Witam,Uprzejmie proszę o poradę odnośnie rodzaju instalacji gazowej do tego samochodu. Mam możliwość założenia instalcji:I generacja-1300 złII generacja-1600 zł sekwencja-1900 zł.Planowany miesieczny przebieg ~1300 km.Chodzi mi głównie by instalacja była jak najmniej awaryjna i bezproblemowa w eksploatacji w tym samochodzie. Czy zwykłe instalacje stwarzają poważne problemy w tego typu silnikach? Czy instalacja sekwencyjna może przestawiać się na gaz w miarę szybko - bez konieczności nagrzewania silnika do odpowiedniej temp.? Pozdr

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor GAZEO.pl

Osobiście odradzam montaż instalacji I i II generacji do silnika 1.6 Forda Mondeo. Potrafią one przysporzyć dość wiele problemów (np. gaśnięcie, falowanie obrotów i najważniejsze - strzały). Najlepszym wyborem jest instalacja IV generacji i w przypadku tego silnika większość oferowanych instalacji bez problemu współpracuje z tymi silnikami.
Wyższy koszt instalacji sekwencyjnej zostanie zrekomensowany przez bezproblemową eksploatację, lepsze właściwości trakcyjne auta i odpowiednie zużycie gazu.

Środa 2010-05-05