Szukaj
Bezpłatnie i bez rejestracji Obiektywna odpowiedź na e-mail Już ponad 8,6 tys. odpowiedzi

Zadaj pytanie praktykowi

Wybierz tematykę:

Jaką instalację LPG wybrać?

Wybierz auto, a praktyk dopasuje
do niego instalację.

Eksploatacja instalacji

Np. problemy użytkowe,
pomoc w doborze części.

Który samochód wybrać do LPG?

Wybierz kilka modeli aut,
a praktyk wytypuje najlepszy.

Hybryda z LPG - zasięg


Hybryda z LPG. Czy to ma sens?


Hybryda - łatwa adaptacja na LPG

Wtorek 2020-03-24

Jaką instalację LPG wybrać?

Opel Zafira (2016), Tourer 1.4 Turbo 140 KM (103 kW)

Uwagi pytającego:

Proszę o dobór odpowiedniej instalacji tradycyjnej oraz opinię co do możliwości instalacji gazu w fazie ciekłej, czy warto, jakie zalety?

Zobacz odpowiedzi od eksperta:

Piotr Złoty

Redaktor gazeo.pl

Silnik 1.4 Turbo 140 KM (103 kW) samochodu Opel Zafira (2016), Tourer to bardzo dobra propozycja w kontekście zasilania LPG, czego potwierdzeniem jest fakt, że jednostka ta była oferowana także z fabryczną instalacją LPG firmy LANDI RENZO w wielu modelach Opla.

Ten silnik nie jest wymagający w kontekście zastosowanych elementów gazowego układu zasilania i z pewnością będzie pracował prawidłowo na wielu oferowanych na rynku uniwersalnych instalacjach IV generacji (sekwencyjnego wtrysku LPG w fazie gazowej). W wyborze, oprócz ceny, proponuję wziąć pod uwagę jeszcze warunki gwarancyjne i dostępność serwisu. Poziom zaawansowania najbardziej znanych na rynku instalacji LPG jest bardzo wyrównany.

Co do instalacji V generacji (sekwencyjnego wtrysku LPG w fazie ciekłej) to trzeba powiedzieć, że są one znacznie droższe od systemów IV generacji (około 2-krotnie).

Jeśli zależy Panu na konkretnej propozycji z ceną to proponuję skorzystać z naszej aplikacji Wycena instalacji LPG gazeo.pl.

Środa 2020-03-25