Ważnym etapem w rozwoju firmy Tartarini był także system Metafuel zasilający silnik paliwem LPG w fazie ciekłej. Wiązaliście chyba z tym systemem duże nadzieje?
Tak, z systemem tym wiązaliśmy nadzieje na promocję LPG, tym bardziej, że powstał on w roku 1998. O systemie Metatron wspominałam już, nawiązując do współpracy z Fiatem. Doświadczenia dotyczące wtrysku ciekłego LPG nie zachęcają do wykorzystania tego sposobu zasilania, a nasza opinia w tym zakresie nie jest odosobniona. Jest wiele publikacji światowych, które wskazują bardzo precyzyjnie główne przyczyny problemów eksploatacyjnych zasilania ciekłym LPG.
Czy możemy podać liczbę systemów jakie przez 20 lat działalności dostarczyliście na polski rynek?
Efekty ekonomiczne działania naszej firmy określamy nie tylko liczbą wprowadzonych przez nas systemów. Liczbie tej towarzyszy bowiem bardzo wysoka jakość produktu, wzrastające kompetencje personelu technicznego, a także realizacja wyzwań towarzyszących dynamicznemu rozwojowi techniki motoryzacyjnej. Te 20 lat to okres bardzo wytężonej pracy, związanej z dostosowaniem się do wymagań stawianych przez producentów pojazdów samochodowych, koniecznością przeprowadzania stałych badań weryfikacyjnych, w tym także emisyjnych.
Urządzenia i elementy naszych instalacji nie są „jednorazówkami”, jesteśmy jedyną firmą która dysponuje każdym elementem składowym urządzeń, które zgodnie z prawem mogą podlegać wymianie lub regeneracji. Od małej sprężynki, poprzez uszczelnienia, do całego zespołu.
W ciągu minionych, już dwudziestu, lat naszej pracy, zbudowaliśmy zespół profesjonalistów, prowadzący nie tylko działalność handlową i techniczną. Zajmuje się on również realizacją projektów badawczych, publikując wyniki swoich prac w kraju jak i za granicą.
Czy w dwudziestym roku działalności pojawią się jakieś nowości?
W tym roku wprowadzone zostaną na rynek zupełnie nowe systemy sekwencyjnego wtrysku gazu przeznaczone do samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W pierwszej kolejności dostępne będą systemy zasilania dla rodziny VW. Z okazji 20-lecia firmy na koniec roku zostanie przygotowana niespodzianka dla wiernych i stałych odbiorców naszych instalacji gazowych.
Jak ocenia Pani współpracę z Politechniką Śląską?
Współpraca z Politechniką Śląską była i jest bardzo ważna dla rozwoju firmy. Jednak obecne wyposażenie, którym dysponujemy zmieniło znacząco zakres tej współpracy. Wyposażenie pomiarowe, oprogramowanie symulacyjne jakim dysponujemy jest wykorzystywane przez studentów w ich pracach dyplomowych. Uzyskiwane zaś wyniki pomiarów służą nam i pracownikom Politechniki Śląskiej.
Z inicjatywy Koalicji Na Rzecz Autogazu, we współpracy z Politechniką Śląską, a także naszą firmą utworzono również klaster, którego działanie powinno wspomagać rozwój całej branży.
Ile warsztatów współpracuje z Waszą firmą?
Z firmą Auto Gaz Śląsk współpracuje około 300 warsztatów montujących instalacje gazowe. Co ważne, wykorzystując współpracę z Politechniką Śląską, oferujemy realizowane przez tę placówkę szkolenia podstawowe. Gwarantują on dobre przygotowanie do pracy przy adaptacji pojazdów do zasilania paliwami gazowymi. Szkolenia specjalistyczne organizujemy samodzielnie. Są one bezpłatne i zapewniają zrozumienie procedur montażowych, prawidłowego konfigurowania i kalibracji systemu w dowolnym samochodzie.
Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych lat, równie owocnej, działalności.
Zobacz stronę producenta:
Tartariniwczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl