REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 3
Twórcy trójkołowca KTM E3W w czasie jego prezentacji: szef KTM Stefan Pierer, Minister Infrastruktury Austrii Doris Bures oraz Gerald Kiska, który opracował stylistykę pojazdu / motomobil.at poprzednie następne
29.08.2011

KTM E3W - elektryczny trójkołowiec

KTM E3W - elektryczny trójkołowiec  

W końcu czerwca 2011 r. światło dzienne ujrzał nowy pojazd firmy KTM. Model o oznaczeniu E3W (Electric Three Wheeler) to jak wskazuje nazwa elektryczny trójkołowiec, którego koncepcja jest bardzo zbliżona do produkowanego w Polsce Re-Volta. W odróżnieniu od niego w KTM zastosowano fotele zamontowane obok siebie.
REKLAMA
Konstrukcja trójkołowica KTM E3W jest bardzo zbliżona do produkowanego w Polsce Re-Volta (inny układ foteli). Uwagę zwraca również układ przeniesienia napędu z wykorzystaniem wału z przegubamimotomobil.atKonstrukcja trójkołowica KTM E3W jest bardzo zbliżona do produkowanego w Polsce Re-Volta (inny układ foteli). Uwagę zwraca również układ przeniesienia napędu z wykorzystaniem wału z przegubami

Pojazd jest efektem dwuletniej pracy wielu instytucji. Wkład w jego powstanie mają KTM Powersport oraz Austriacki Instytut Technologii. Za stylizację odpowiedzialna jest firma Kiska Design, a do finansowania projektu oraz badań prototypu włączyło się austriackie Ministerstwo Infrastruktury.

Producent nie ujawnia na razie szczegółów dotyczących zastosowanych w samochodzie rozwiązań. Z całą pewnością nadwozie pojazdu jest w całości wykonane z tworzywa sztucznego, a elektryczna jednostka napędowa o mocy 15 kW (20 KM) jest zasilana z akumulatorów litowo-jonowych. Masa pojazdu oscyluje w granicach 500 kg.

KTM E3W zostanie zaprezentowany na wrześniowych targach samochodowych we Frankfurcie, a seryjna produkcja w 2013 r. ma osiągnąć poziom 50 tys. sztuk.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: motomobil.atgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.