REKLAMA
19.11.2012

Hybrydowe Toyoty dla Providenta

Toyota Motor Poland i Provident Polska podpisały umowę na zakup 79 samochodów Toyota Yaris Hybrid. Odbiór samochodów, które będą wykorzystywane przez pracowników działu operacyjnego Providenta, zaplanowano na początek 2013 r.
REKLAMA
Toyota Yaris Hybridfot. ToyotaToyota Yaris Hybrid

Provident jest już drugą w Polsce firmą, która zainwestowała w hybrydowe Toyoty. W maju 2012 r. przekazano flotę 47 Priusów firmie farmaceutycznej Janssen.

Za wyborem hybrydowych Yarisów przemawiały 2 argumenty. Po pierwsze niski koszt eksploatacji samochodów, które charakteryzują się zużyciem paliwa 3,1 l/100 km, a po wtóre bezawaryjność technologii hybrydowej oraz wynikające z tego faktu niskie koszty związane z serwisowaniem.

Nie bez znaczenia okazały się także aspekty ekologiczne.

Zakup hybrydowej Toyoty Yaris do floty korporacyjnej to odpowiednie rozwiązanie nie tylko dla zoptymalizowania kosztów w stosunku do potrzeb, ale również do sprostania coraz większym potrzebom ekologicznym środowiska. Firmy bardzo często patrzą na samochód tylko przez pryzmat ceny zakupu - a ta w przypadku hybrydy jest faktycznie nieco wyższa od modeli zasilanych tradycyjnym paliwem - zamiast odnieść się do całkowitych korzyści, jakie może odnieść organizacja, użytkując tego typu samochód.

Bartłomiej Wiśniewski, kierownik działu floty samochodowej i telekomunikacji, Provident Polska SA.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Wirtualny Nowy Przemysłgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.