REKLAMA
10.04.2012

Pierwsze Solarisy dla Finlandii

Firma Solaris podpisała kontrakt na dostawę pierwszych autobusów dla Finlandii. Jest on efektem wygranego przetargu, który ogłosiła firma Tampereen Kaupinkiliikenne.
REKLAMA
Przedstawiciele polskiej (Solaris) i fińskiej strony (Valmet Automotive i TKL) po podpisaniu kontraktu na dostawę 2 Solarisów Urbino Hybridfot. gazeo.plOd lewej: Kalle Keinonen, Kierownik Techniczny, Ilkka Ala-Maakala, Traffic Manager (obaj z TKL), Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solarisa, Hans Svensson, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży firmy Valmet Automotive oraz Łukasz Daszkiewicz, Kierownik Regionu Sprzedaży Solarisa

O pierwszych kontaktach na fińskim rynku polski producent autobusów informował już w lutym 2012 r. Działalność odbywa się w ramach współpracy z firmą Valmet Automotive, która wspiera Solarisa doradztwem w kluczowych kwestiach związanych z wejściem na nowy rynek.

Pod koniec marca 2012 r. są już pierwsze efekty. W ramach podpisanego kontraktu Solaris dostarczy 2 autobusy hybrydowe do miasta Tampere. Będą to pojazdy o nietypowej długości 12,9 m z hybrydowym układem napędowym firmy Eaton.

Położone w południowej Finlandii Tampere jest jednym z największych ośrodków przemysłowych tego kraju. Aglomeracja licząca ponad 300 tys. mieszkańców, jest obsługiwana przez firmę TKL, która na 30 liniach eksploatuje 135 autobusów. Finlandia jest 25 krajem, w którym jeździć będą autobusy Solaris.

Finlandia była ostatnim nordyckim krajem, w którym nie było jeszcze Solarisów. Bardzo cieszymy się, że udało nam się to zmienić. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość i że fińscy pasażerowie komunikacji miejskiej polubią Solarisy tak samo jak Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy

Małgorzata Olszewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Solaris


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Solaris Bus & Coachgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.