REKLAMA
23.06.2014

Wrocławski Bosch dla samochodów Tesla

Jak informuje Bosch, mieszcząca się we Wrocławiu fabryka koncernu będzie dostarczać komponenty układu hamulcowego do produkowanych w Stanach Zjednoczonych samochodów elektrycznych Tesla.
REKLAMA
Tesla Model Sfot. Tesla MotorsSamochody Tesla Model S

We Wrocławiu będą produkowane układy wspomagania hamulców do samochodów Tesla. Już obecnie polska fabryka Bosch dostarcza układy wspomagania do innych samochodów elektrycznych (Volkswagen e-up!, Porsche 918 Spyder, czy też pierwszych elektrycznych modeli BMW i3 oraz i8).

Fabryka we Wrocławiu produkuje zespoły najwyższej jakości o czym świadczy śladowa liczba zwrotów, która wynosi 1,5 na milion sprzedanych produktów.

Flagowym pojazdem produkowanym przez firmę Tesla jest Model S znajdujący się w czołówce najlepiej sprzedających się samochodów na rynkach, na których elektryczna motoryzacja rozwija się najbardziej dynamicznie, czyli w USA, Norwegii czy Holandii. Ostatnio pojazd jest także sprzedawany na rynku chińskim.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Gram w zielonegazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.