Firma EVAS, największy turecki producent butli LPG i zbiorników autogazu, powstała w 1963 r., początkowo dysponując mocami wytwórczymi na poziomie zaledwie 10 tys. egzemplarzy rocznie. Dziś, za sprawą nowoczesnego wyposażenia w zakresie produkcji i testowania gotowych zbiorników, wydajność zakładów wzrosła do 2 mln sztuk rocznie. EVAS szczyci się tym, że od chwili założenia wyprodukował już ponad 50 mln zbiorników ciśnieniowych o różnych przeznaczeniach. Stanowiąca część grupy SHV Energy firma dostarcza wysokiej jakości produkty w przystępnych cenach na rynki Azji, Europy, Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Dysponując 50-letnim doświadczeniem, EVAS wytwarza zbiorniki ciśnieniowe do zastosowań przemysłowych, domowych i motoryzacyjnych o pojemnościach od 4,95 do 120 l, zgodne z wymaganiami przepisów ECE-R, ADR, a także według specyficznych wymagań lokalnych oraz specyfikacji poszczególnych klientów.
Firma EVAS została założona w 1963 r., stając się pierwszym w Turcji producentem zbiorników ciśnieniowych do przechowywania LPG. W latach 1989-91 firma została sprywatyzowana i stanowiła część francuskiego koncernu Primagaz, który następnie został przejęty przez SHV Holding. To właśnie w strukturach tego ostatniego Evas pozostaje niezmiennie od 1999 r., stale rozwijając swoje zaplecze technologiczne i ofertę handlową. A skoro mowa o rozwoju, EVAS uruchamia właśnie produkcję w swojej nowej fabryce w brazylijskim Rio de Janeiro. Jest to zdecydowany krok w kierunku zaopatrywania w wysokiej próby produkty nowych rynków w części świata, gdzie nazwa EVAS stała się już synonimem jakości. Wybierając się na finały piłkarskich mistrzostw świata warto dołączyć nowe zakłady tureckiej firmy do swojej listy miejsc do odwiedzenia!
Kadra na każdym poziomie (zarząd, inżynierowie, handlowcy, robotnicy) kieruje się poczuciem misji i odpowiedzialności w dostarczaniu produktów na najwyższym poziomie oraz w dążeniu do utrzymania i wzmocnienia wiodącej pozycji na rynku. Odpowiednią wagę przykłada się również do poszanowania środowiska naturalnego w procesie produkcji zbiorników, a także do nieustającego doskonalenia technologii oraz umiejętności pracowników.
Co do samej technologii produkcji zbiorników, EVAS korzysta z automatów spawalniczych nowej generacji wiedząc, że spawanie to najważniejszy etap w procesie produkcji zbiorników ciśnieniowych. Chociaż firma używa surowców pochodzących od zaufanych dostawców, stal jest sprawdzana przed skierowaniem do tłoczni. Właściwości materiału są sprawdzane według założeń i wymogów normy EN 10120 – w ten sposób wstępnie eliminuje ewentualne się wady materiałowe. Gdy wytłoczki są spawane, jakość spawów jest najpierw kontrolowana wizualnie, następnie zaś przechodzi sprawdzenie z wykorzystaniem promieni rentgenowskich pod okiem doświadczonych i odpowiednio wyszkolonych pracowników. Następnie każdy egzemplarz przechodzi obowiązkową próbę hydrauliczną pod ciśnieniem 30 barów, a z każdej partii 200 zbiorników 2 wybrane losowo poddawane są wymagającym testom: na rozciąganie, zgniatanie i rozrywanie pod ciśnieniem. Na koniec przeprowadza się makro- i mikroanalizę strukturalną. Dzięki nowocześnie wyposażonemu laboratorium i dobremu wyszkoleniu załogi firma wykonuje wszystkie próby i badania samodzielnie. Malowanie gotowych zbiorników odbywa się metodą proszkową z użyciem farby antykorozyjnej, a opakowania używane w transporcie do odbiorców chronią produkty przed uszkodzeniem mechanicznym.
Jak przystało na producenta oferującego swoje wyroby na rynkach całego świata, EVAS dysponuje szeroką gamą typów i rozmiarów zbiorników. Podstawowym kryterium jest oczywiście podział na cylindry i torusy (jedne i drugie w wersjach przystosowanych do montażu różnych rodzajów armatury – zespolonej lub rozdzielonej), lecz każde z nich w obrębie własnej kategorii dostępne są w bardzo wielu średnicach i wysokościach/długościach, aby wszyscy potencjalni klienci, niezależnie od potrzeb i warunków użytkowania, byli w stanie dobrać butlę odpowiednią do swoich wymagań. Paleta produktów jest i będzie stale poszerzana, bowiem firma w bliższej i dalszej przyszłości zamierza wejść na kolejne rynki, a więc konieczne będzie dostosowanie się do potrzeb, oczekiwań i wymagań nowych klientów. Możliwość wypróbowania tureckich zbiorników uzyskają wkrótce także kierowcy napędzanych LPG aut w Polsce, bowiem turecka marka zamierza pojawić się nad Wisłą. Czy to oznacza rewolucję? Za wcześnie, by przesądzać, ale na pewno będzie to pewne urozmaicenie.
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl