Prognozuje się niewielkie spowolnienie tempa wzrostu omawianego rynku w 2017 r., by do 2020 r. powrócić do wzrostów rocznych na poziomie około 6,3 mln ton.
Największym producentem i eksporterem pozostaną Stany Zjednoczone. Jeżeli każdy z planowanych przez Stany Zjednoczone terminali rozpocznie swoją działalność, to całość możliwości eksportowych na kontynencie północnoamerykańskim do końca dekady może osiągnąć wielkość 40 mln ton w skali roku.
Głównym dostawcą LPG do państw położonych w regionie Azji i Pacyfiku pozostanie Bliski Wschód. Produkcja w tym regionie będzie stabilnie wzrastać m.in. za sprawą Iranu.
Prognozy dotyczące rozwoju rynku LPG wskazują na znaczenie w handlu międzynarodowym poszerzonego i zmodernizowanego Kanału Panamskiego, dzięki któremu możliwe będzie dostarczanie w krótszym czasie amerykańskiego LPG w rejon Azji i Pacyfiku.
W ciągu najbliższych 5 lat przewiduje się wzrost zapotrzebowania na LPG w kilku regionach świata. W kontekście wykorzystania LPG do gotowania w domach i ich ogrzewania perspektywiczne będę rynki Indii i Chin.
Rząd w Indiach dąży do dostarczania gazu płynnego do obszarów wiejskich, co będzie wymagało dalszej modyfikacji infrastruktury importowej w celu zaspokojenia popytu w tym kraju.
W ciągu najbliższych 5 lat sektor petrochemiczny będzie odpowiadał za szybki wzrost zapotrzebowania na LPG m. in. ze względu na rozwój chińskich fabryk zajmujących się odwodornieniem.
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl