20-lecie istnienia i działalności Polskiej Organizacji Gazu Płynnego świętowano podczas dorocznego Zebrania Plenarnego, a w spotkaniu, poza członkami POGP, wzięli udział także zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele innych organizacji polskiej branży paliwowej, m.in. PIPP (Polskiej Izby Paliw Płynnych), POPiHN (Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego) i PIGP (Polskiej Izby Gazu Płynnego). Nie zabrakło także reprezentantów Urzędu Dozoru Technicznego, Transportowego Dozoru Technicznego, Agencji Rezerw Materiałowych oraz Ministerstwa Energii.
Jubileuszowe spotkanie było okazją do przyznania prestiżowych odznaczeń najbardziej zasłużonym działaczom POGP. Sylwester Śmigiel i Cezary Kwella odebrali – przyznane przez prezydenta na wniosek ministra energii – Srebrne Krzyże Zasługi, Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali zaś Jan Czapracki, Łukasz Zalewski, Ireneusz Popiół, Stanisław Gwizdała i Andrzej Olechowski. Krzysztof Tchórzewski, minister energii, przyznał zaś na wniosek POGP odznaki honorowe za zasługi dla przemysłu naftowego i gazowniczego. Dostali je: Robert Urbański, Jaroslaw Olender, Arkadiusz Mitczuk, Piotr Dul, Robert Kościelny, Janusz Opioła, Piotr Frycz, Anna Sołdaczuk, Grzegorz Jarzyński i Marek Stańczuk. Sama Polska Organizacja Gazu Płynnego przyznała zaś własne wyróżnienia w postaci dyplomów specjalnych.
Gratulując okrągłej rocznicy, życzymy POGP jeszcze niejednego dwudziestolecia działalności. Oby pracy zawsze było dużo i to nie dlatego, że ustawodawcy będą swoimi decyzjami czynili korzystanie z LPG coraz trudniejszym i mniej opłacalnym, ale właśnie ze względu na rosnącą popularność i zapotrzebowanie na to paliwo. O najbliższe 20 lat jesteśmy właściwie spokojni, a później? Będziemy się zastanawiać ok. roku 2035, a tymczasem jedno jest pewne: istnienie i prężne (nomen omen) działanie POGP będzie zawsze oznaczać, że w Polsce funkcjonuje i rozwija się rynek LPG. Trzymamy zatem kciuki za długowieczność organizacji!
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Drogi Użytkowniku,
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) chcemy przekazać Ci kilka podstawowych informacji dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z korzystaniem ze strony www.gazeo.pl
Administrator danych osobowych
Cele przetwarzania danych:
Przekazywanie danych:
Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych
Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie w zakładce POLITYKA PRYWATNOŚCI:
http://gazeo.pl/gazeopl/twoja-prywatnosc.html