Targi Figas & Vehigas w Peru są imprezą odbywającą się w cyklu 2-letnim. Ostatnie targi miały miejsce w 2018 roku. W 2020 r., na skutek pandemii, impreza się nie odbyła, powróciła w 2022 r. w następnym tygodniu, po targach GasShow.
Figas & Vehigas to jedna z najważniejszych imprez branży autogazu w Ameryce Południowej, co wynika z dobrze rozwiniętego sektora LPG w tym kraju. Peru ma dobrze rozwiniętą sieć stacji tankowania LPG, co przekłada się na popularność autogazu w tym kraju.
O potencjale tego rynku świadczy właśnie liczba wystawców. Na targach zaprezentowali się najwięksi dostawcy gazowych układów zasilania na świecie, w tym Westport ze swoimi markami OMV, Zavoli czy BRC, której polski koncesjonariusz - firma Czakram z Tarnowa jest Partnerem Portalu gazeo.pl) i Landi Renzo, firma, która także grupuje wiele marek związanych z sektorem paliw gazowych stosowanych w transporcie. Jej polski oddział - firma Landi Renzo Polska jest także Partnerem Portalu gazeo.pl.
Na targach prezentowali się także dostawcy samochodowych zbiorników gazowych stosowanych w konwersji pojazdów na zasilanie autogazem (np. Atiker). Wśród wystawców można było także zauważyć wiele firm oferujących urządzenia stosowane na stacjach paliw, np. dystrybutory LPG.
Rynek południowoamerykański to także gaz ziemny CNG czy LNG. Na zapotrzebowanie tego sektora także odpowiedzieli wystawcy Figas & Vehigas, np. firma Bonnett.
Wśród tej światowej i miejscowej śmietanki firm bardzo licznie zaprezentowały się polskie firmy, które jak widać wiedzą, jakie światowe rynki są ważne. A rynek peruwiański jest na tyle ważny, że np. firma AC S.A. ma w Peru swoją spółkę-córkę zajmującą się dystrybucją systemów zasilania LPG marki STAG.
Szkoda tylko, że zdecydowana większość polskich firm obecnych w Limie nie uczestniczyła w krajowej imprezie GasShow 2022, która odbyła się w dniach 20-21 października 2022 r. w Warszawie. Z wystawiających się w Limie, tylko 3 firmy Elpigaz, Polmocon i Gomet prezentowały swoje produkty na targach GasShow o czym pisaliśmy w artykule "GasShow 2022 - targi, targi i po targach".
W targach Figas & Vehigas 2022 uczestniczyły następujące firmy z Polski:
Dlaczego w Peru wystawiło się więcej polskich firm niż na targach GasShow w Warszawie? Czy instalacje LPG nie wymagają promocji a rynek wsparcia? W Polsce tylko niecałe 14% samochodów jeździ na LPG a pozostałe 86% kierowców nadal wymaga dotarcia do nich i przekonania o zaletach ekonomicznych i ekologicznych autogazu.
Nawet ci, którzy jeżdżą już na gazie potrzebują rzetelnej wiedzy w zakresie, np. możliwości adaptacji na zasilanie LPG nowoczesnych samochodów, by przy wymianie auta na nowe byli pewni, że będzie można w nim zastosować autogaz. Pracy jest sporo a warsztaty montujące, które mają bezpośredni kontakt z klientami nie są w stanie samodzielnie dbać o edukację i promocję instalacji LPG.
Targi w Limie też są bardzo ważne, bo przecież firmy muszą się rozwijać ale czy w kraju, który jest drugim na świecie rynkiem pod względem liczby aut LPG, nie powinno być targów branży autogazu?
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl