W warunkach wiosenno-letnich autogaz z powodzeniem utrzymuje właściwe ciśnienie w zbiorniku przy mniejszym udziale propanu. Zimą jego zawartość jest podwyższana by zapewnić odpowiednią wartość ciśnienia w zbiorniku przy niższych temperaturach otoczenia.
Odpowiednia wartość tego ciśnienia (właściwie nadciśnienia - ponieważ jego wartość jest wyższa od ciśnienia atmosferycznego) jest niezwykle istotna w większości użytkowanych na rynku instalacji gazowych, w których nie jest stosowana pompa, a przemieszczanie się LPG w układzie paliwowym następuje właśnie z uwagi na występujące w zbiorniku nadciśnienie.
Stacje stopniowo przechodzą na gaz letni. Nie jest konieczna natychmiastowa zmiana gatunku paliwa ponieważ LPG stosowane zimą z dużym zapasem spełnia wymagania dla autogazu stosowanego w okresie letnim (od 1 kwietnia do 30 listopada).
Dodatkową korzyścią z obniżenia parametrów prężności par własnych LPG dostępnego na stacjach (zmniejszenia zawartości droższego składnika jakim jest propan) może być także obniżenie cen autogazu, czego sobie i Wam Szanowni Czytelnicy na ten wiosenny czas życzymy.
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl