Wszyscy wieszczą elektryczną przyszłość dla motoryzacji. W założeniu to bardzo szczytny cel, tyle, że przy wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla kamiennego nie do końca ekologiczny. Co może być alternatywą dla aut elektrycznych? Naszym zdaniem może nią być doskonale dopracowana technologia LPG zastosowana w samochodach hybrydowych. Dlaczego akurat w hybrydach?
Bezemisyjność po polsku
To, że samochody elektryczne nie są bezemisyjne jest dość oczywiste. Potwierdzają to liczne badania i wyliczenia. Jako przykład może posłużyć wypowiedź Jerzego Wiatra, prezesa MPK Tarnów, wg którego emisja dwutlenku węgla (CO2) zarówno miejskiego autobusu gazowego jak i dieslowskiego jest bardzo podobna i wynosi około 100 kg/100 km, podczas gdy emisja CO2 autobusu elektrycznego wynosi około 140 kg/100 km. Wynika to z modelu funkcjonowania naszej energetyki, opartego na węglu.
fot. VolkswagenElektryczny Volkswagen ID.3OZENawet jeśli system energetyczny jest oparty na odnawialnych źródłach energii (OZE) to nie oznacza, że energia elektryczna z nich pochodząca jest bezemisyjna. OZE nie są stałymi źródłami energii (wiatr nie wieje zawsze a słońce świeci tylko w dzień).
Do przeczytania pozostało: 87% tekstu
Wybrane treści na gazeo.pl, tak jak ten artykuł, są dostępne dla zarejestrowanych Czytelników, którzy wykupili dostęp.
Gazeo.pl to sprawdzone informacje, porady, testy, relacje z targów i bogate kompendium wiedzy o LPG.
Planujesz montaż instalacji LPG? Poznaj dokładnie producentów, najnowsze rozwiązania techniczne i dostępne na rynku instalacje. Zobacz co warto zamontować.
Masz instalację? Lubisz wiedzieć? Bądź na bieżąco z nowościami, przepisami i poradami.
Gazeo.pl - konkretnie o autogazie!