Expert RoczniakHummer H2Nie jest to na pewno zlecenie typowe - wyjaśnia Radosław Roczniak - ale zasada montażu takich instalacji jest w zasadzie podobna w przypadku każdego silnika. Zmienia się jedynie skala i zakres konkretnych rozwiązań technicznych.
„Hummi” to nie tylko masywna sylwetka i ogromne ilości chromu. Pod maską drzemie sześciolitrowa jednostka Vortec V8, która blisko trzytonowemu kolosowi zapewnia 340 koni mocy.
Do zasilania sześciolitrowego silnika wybrano instalację BRC.
- Z powodu dużej mocy oraz ilości spalanej benzyny, trzeba było zastosować dwa reduktory, dwa elektrozawory gazowe oraz podwójne zasilanie gazu ze zbiornika - wyjaśnia Jacek Cecot z EXPERTA.
Silnik częściowo został wykonany z aluminium, mimo to Hummera trudno nazwać autem oszczędnym. W cyklu miejskim zużycie paliwa jest ogromne - ponad dwadzieścia cztery litry na sto kilometrów.
Przy wysokich cenach klasycznych paliw, montaż gazu jest bardzo rozsądny - dodaje Radosław Roczniak. Zasada jest prosta: oszczędzamy - zarabiamy.
Expert RoczniakHummer H2
Przy montażu instalacji potrzebne było indywidualne podejście do niektórych rozwiązań technicznych. Konieczne były zmiany w kolektorze ssącym. Tu wprowadzono specjalny montaż dysz. Z powodu dość dużego przyspieszenia, wielozawór został zamontowany także w sposób niestandardowy. - Wypracowane rozwiązania stanowią tajemnicę firmową - wyjaśnia z uśmiechem Jacek Cecot.
Hummer otrzymał 160-litrowy pojemnik na gaz o średnicy 450 mm, zamontowany w bagażniku. Całość prac związanych z przygotowaniem i montażem potrwała niecałe dwa dni.
Przypominamy, że dział „Pokaż, co potrafisz” tworzycie Wy, użytkownicy portalu Gazeo.pl i właściciele warsztatów, w których powstają niecodzienne adaptacje. Zachęcamy do dalszego nadsyłania zgłoszeń niezwykłych samochodów na gaz, np. luksusowych, sportowych czy specjalnych. Pokazujmy razem, że LPG to paliwo, które niczego się nie boi! Czekamy na maile pod adresem redakcji.
Zobacz stronę producenta:
BRC