gazeo.pl: Przed nami czwarta edycja Konferencji. W tym roku będzie to impreza jednodniowa. Będzie zatem krócej ale czy intensywniej?
Andrzej Olechowski, dyrektor Polskiej Organizacji Gazu Płynnego: Konferencja będzie krótsza ale nie planujemy zmiany intensywności. Po prostu program konferencji ograniczyliśmy do wybranych tematów.
Co będzie tematem wiodącym Konferencji?
Konferencja ma dwa podstawowe bloki zagadnień. Tematy rynkowe, a więc podsumowanie ubiegłego roku w Polsce oraz rynek u sąsiadów, to pierwsza część konferencji. Po południu, skoncentrujemy się na zagadnieniach związanych z dozorem technicznym w branży jak również innowacjami oraz logistyką.
Czym jeszcze zajmować się będą uczestnicy konferencji?
Ja zwykle podczas tego typu wydarzeń mają miejsce różnego rodzaju spotkania biznesowe. To okazja nie tylko do wymiany poglądów ale również miejsce do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów.
Kto zapowiedział już swój przyjazd?
Głównym gościem będzie James Rockall, Dyrektor Generalny i Zarządzający Światowej Organizacji Gazu Płynnego ( WLPGA). Wśród uczestników mamy przedstawicieli z wielu państw, m.in. z regionu Baszkirii. Obecność potwierdzili również szefowie oraz kierownictwo prawie wszystkich najważniejszych firm z sektora LPG w Polsce.
W zeszłym roku licznie przyjechali przedstawiciele Rosji czy Ukrainy. Czy podczas tej edycji będzie podobnie?
Tak jak w roku ubiegłym, będziemy gościć przedstawicieli z tych państw. Podjęliśmy decyzję o dodatkowym symultanicznym tłumaczeniu na język rosyjski .
Co z ich punktu widzenia jest ważne podczas prowadzenia interesów z Polską?
Potencjał polskiego rynku oraz skala dostaw importowych do naszego kraju to dwa podstawowe czynniki wpływające na zainteresowanie konferencją. Dla niektórych niezwykle cenne są również nasze doświadczenia w zakresie regulacji europejskich, które mogą być w niedalekiej przyszłości
przedmiotem procesów legislacyjnych w ich państwach.
Dla prowadzenia biznesu w branży LPG konieczne jest przyjazne otoczenie prawne. Czy taki pozytywny klimat w Polsce mamy?
Generalnie klimat jest bardzo dobry ale szereg zmian legislacyjnych w roku ubiegłym, niestety wpływa dość niekorzystnie na efektywność branży.
Branża LPG jest w zasadzie jedynym segmentem na rynku paliw, który podlega wyłącznie prawom rynku i konkurencji. Duża liczba podmiotów, dywersyfikacja źródeł, duża elastyczność firm to podstawowe cechy tej branży. Czy ma to wpływ na cenę?
Moim zdaniem zdecydowanie tak. Wolny rynek od czasu zmiany ustroju określa również sposób prowadzenia działalności przez wszystkich uczestników tej gry, od pojedynczej stacji autogazu do firmy obecnej we wszystkich segmentach rynku.
Cena LPG jest obecnie bardzo niska. Niestety, czy na szczęście? Jak długo to potrwa?
Dla klienta indywidualnego i niektórych firm to "na szczęście", a "niestety" dla innych firm. Nie jest to najlepsza sytuacja. Dla operatorów, decydujący jest poziom osiąganej marży. Cena jest istotna ale nie najważniejsza. Warsztaty instalacyjne zaś odnotowują zmniejszone zainteresowanie instalacjami, jeśli ceny autogazu oraz benzyny są niższe i mniejsza jest różnica miedzy nimi.
Czego życzy się organizatorom Konferencji w branży gazu płynnego?
Myślę, że tego samego co i innym organizatorom wszelkich konferencji. Może w tym przypadku płynnego przebiegu imprezy, jak najmniejszej liczby niespodzianek, a także udanego, naprawdę wyjątkowego wieczoru.
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl