Pod koniec lutego 2024 r. pojawiła się nowa lista samochodów z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny opracowanych pod kątem zasilania LPG z wykorzystaniem instalacji BRC Sequent Maestro, której dystrybutorem jest firma Czakram.
Lista wydłużyła się o 150 pozycji.
Największą część listy ostatnich nowości BRC Sequent Maestro stanowią auta BMW serii 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7 oraz X1 X2, X3, X4 a także BMW Z4 oraz Mini. Są one napędzane silnikami BMW serii B48. Są to dwulitrowe jednostki napędowe produkowane od 2014 r.
Jednostki napędowe B48 występują w dwóch wersjach:
Silnik B48 jest regulowany na wiele poziomów mocy od 136 KM (100 kW) w BMW serii 2 do nawet 326 KM (240 kW) w BMW serii 7. W Mini występuje on w mocach od 163 KM (120 kW) do 231 KM (170 kW).
Z uwagi na silne techniczne pokrewieństwo BMW Z4 i Toyoty Supry, na liście BRC pojawił się także ten model japońskiej marki. W układzie napędowym Supry także znajduje zastosowanie silnik B48B20B o mocy 197 KM (145 kW).
Lista opracowań BRC Sequent Maestro obejmuje parę egzotycznych samochodów z Państwa Środka, czyli Chin.
Jednym z nich jest Baic Beijing X55, SUV napędzany 1,5-litrowym silnikiem o kodzie A156T2H, który osiąga moc 177 KM (130 kW).
Ponadto na liście BRC Sequent Maestro znalazły się następujące chińskie auta:
Na liście pojawiło się także wiele modeli samochodów koreańskich marek Hyundai i Kia, wśród których są także modele stanowiące pewną egzotykę, szczególnie na polskim rynku.
Wśród modeli Hyundaia na liście BRC znalazły się:
Spośród modeli marki Kia BRC opracowało:
Wszystkie w. w. pojazdy są wyposażone w widlaste jednostki napędowe V6 o pojemności 3,3 litra (kod silnika G6DH i G6DM), które rozwijają moce od 249 KM (183 kW) do 300 KM (221 kW).
Z uwagi na bardzo dużą popularność cały czas rozrasta się także lista opracowanych jednostek napędowych stosowanych w samochodach Grupy Volkswagena.
Na liście nowych opracowań BRC Sequent Maestro znalazły się modele wszystkich marek Grupy (Audi, SEAT, Skoda i Volkswagen) zarówno z najnowszymi jaki i nieco starszymi jednostkami napędowymi.
Wśród nowo opracowanych siników VAG są:
Wśród nowych opracowań BRC znalazły się także modele Suzuki z silnikiem K14D (1.4 129 KM). Są to:
Gama jednostek napędowych z wtryskiem bezpośrednim, które można dostosować do zasilania LPG z wykorzystaniem systemu BRC Sequent Maestro rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej miejsca na liście zajmują samochody z naszego punktu widzenia dość "egzotyczne" z coraz większymi i mocniejszymi silnikami (niekoniecznie najnowszymi), choć jeszcze sporo opracowań dotyczy aut stosunkowo popularnych, także nieco starszych. Potwierdza to, że rynek konwersji samochodów na zasilanie LPG cały czas się rozwija, co dobrze wróży branży związanej z instalacjami gazowymi.
Pełna lista samochodów dostosowanych do zasilania LPG z wykorzystaniem instalacji BRC Sequent Maestro, której jedynym dystrybutorem w Polsce jest firma Czakram, znajduje się na stronie internetowej https://brc-maestro.pl/index.php/lista-pojazdow
Przelicz opłacalność instalacji LPG w swoim aucie w Kalkulatorze gazeo.pl
Opłaca się? Zamów wycenę na stronie Wycena instalacji LPG gazeo.pl
Masz już instalację? Szukasz materiałów eksploatacyjnych lub części? Zamów je w nagaz24.pl
Zobacz stronę producenta:
BRC wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl