Forum jak zawsze było areną dla pomniejszych wydarzeń i inicjatyw branżowych. Przedstawiciele lokalnych władz zaprezentowali np. wyniki udanego programu zastąpienia nafty gazem skroplonym w zastosowaniach domowych. Zorganizowano także specjalny panel Oceania Stream, służący omówieniu sytuacji i potencjału rynków Australii i Nowej Zelandii. Michael Carmody, występujący w imieniu LPG Australia, zgłosił postulat utworzenia jednej organizacji gazu płynnego dla całego regionu w miejsce instytucji krajowych. Podczas Global Technology Conference zaś ponad 300 delegatów miało możliwość poznać i omówić najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie w branży LPG, jakie pojawiły się w ostatnim czasie i już wchodzą na światowe rynki. Jeszcze przed formalnym rozpoczęciem Forum zaś, 10 września, odbyło się spotkanie rady GAIN (Global Autogas Industry Network), podczas którego omówiono światową sytuację rynku LPG jako paliwa samochodowego. Podsumowano autogaz w liczbach, przedyskutowano argumenty za i przeciw dostępowi samochodów napędzanych gazem do parkingów podziemnych i tuneli oraz kwestię dopłat i ułatwień dla kierowców takich pojazdów w poszczególnych krajach. Spotkania GAIN odbywają się zresztą stosunkowo często, przy okazji różnych ważnych wydarzeń branżowych, np. poprzednio w czerwcu w Brukseli, przy okazji Kongresu AEGPL.
Przy okazji tegorocznego Forum, WLPGA (Światowa Organizacja Gazu Płynnego) oficjalnie zainaugurowała także nową kampanię pod nazwą Cooking for Life. Jej celem jest doprowadzenie do zmniejszenia zdrowotnych i społecznych skutków zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, spowodowanego gotowaniem i ogrzewaniem za pomocą surowców toksycznych czy wywołujących znaczne zadymienie i emisję szkodliwych substancji, takich jak nafta czy biomasa. Inicjatywa indonezyjska w zakresie promocji LPG w miejsce nafty wyprzedziła zatem przedsięwzięcie WLPGA i może stanowić przykład dla kolejnych krajów, w których brak infrastruktury gazowej zmusza ludzi do palenia „czym popadnie”, co z czasem prowadzi do poważnych problemów ze zdrowiem. Kampania zbiegła się podobną inicjatywą ONZ pod nazwą Sustainable Energy for All (Zrównoważona Energia dla Wszystkich), ogłoszoną w tym roku przez Sekretarza Generalnego ONZ, Ban Ki-moona.
Poszczególnym panelom konferencyjnym i prezentacjom ze świata towarzyszyła przez cały czas trwania Forum branżowa wystawa. Na dwóch kondygnacjach centrum konferencyjnego swoje najnowsze osiągnięcia i sztandarowe produkty prezentowało 80 firm sektora LPG. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem od początku do końca wydarzenia, a ich oferta z pewnością trafiła do właściwych osób – Światowego Forum LPG nie odwiedza się przypadkiem. Już teraz organizatorzy zapraszają na edycję 2013, która odbędzie w jednym miejscu i czasie z corocznym Kongresem AEGPL (Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego). To znaczy, że Forum zawita ponownie w Europie, a konkretnie – w Londynie. Imprezą towarzyszącą będzie także Konferencja UKLPG (Brytyjskiej Organizacji Gazu Płynnego), a więc oczy całego „gazowego” świata niewątpliwie będą w dniach 1-3 października 2013 zwrócone na stolicę Zjednoczonego Królestwa jako na stolicę LPG. Mamy nadzieję, że tegoroczne, rekordowe wyniki zainteresowania uczestników zostaną jeszcze pobite!
wczytywanie wyników...
gazeo.pl to portal o instalacjach LPG. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka instalacja gazowa w samochodzie jest najlepsza oraz które instalacje LPG można zamontować do aut z silnikami Diesla. Zamieszczamy najnowsze informacje o tendencjach cen LPG na świecie i w Polsce. Publikujemy praktyczne i rzetelne informacje dla wszystkich, dla których instalacje gazowe są codziennością. Dla nas instalacje gazowe to nie tylko praca - autogaz to nasza pasja.
Aby utworzyć konto Warsztatu, należy zgłosić dane firmy: 609-966-101 lub biuro@gazeo.pl